Pewność w podatkach

Lighthouse Tax Sp. z o.o.
Spółka doradztwa podatkowego

O nas

Jesteśmy niezależną spółką doradztwa podatkowego z Wrocławia. Doradzamy naszym klientom aby dać im pewność w podatkach i reprezentujemy ich, by mogli się skupić na swojej działalności.

Uważamy, że zadaniem doradcy jest takie wsparcie w rozwiązaniu kwestii podatkowych, które uwzględnia realia biznesowe naszych klientów. Wiemy o czym mówimy. Nasze doświadczenie zdobywaliśmy w firmach wielkiej czwórki podczas wielu lat pracy z polskimi i zagranicznymi przedsiębiorcami oraz podmiotami publicznymi przy najbardziej wymagających sprawach.

Założyliśmy Lighthouse Tax, bo chcemy pracować z Państwem bezpośrednio. Jeśli nie jesteśmy w stanie pomóc, powiemy Państwu o tym. Koncentrujemy się na podatkach, bo trudne i ważne sprawy wymagają specjalizacji, uwagi i czasu. Wymagają też ludzi, którzy lubią pomagać. Tego można od nas oczekiwać.

O

Usługi

Zajmujemy się prawem podatkowym – to podstawa naszej pracy. Możecie Państwo u nas znaleźć:

Prowadzimy kompleksowe przeglądy podatkowe; identyfikujemy nieprawidłowości i oszczędności; pomagamy ustrukturyzować procesy rozliczeń podatkowych tak, aby zminimalizować ryzyko błędów; zabezpieczamy przyjęte podejście podatkowe (interpretacje indywidualne); pomagamy tworzyć, wdrażać i weryfikować procedury podatkowe w firmach.

Przygotowujemy opinie i komentarze podatkowe – szczególnie w trudnych i niejednoznacznych sprawach; zajmujemy stanowisko i jesteśmy gotowi go bronić.

Chętnie usłyszymy o Państwa działalności i poszukamy sposobu na oszczędności w rozliczeniach podatkowych; w tego rodzaju projektach bezpieczeństwo klientów jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu; weryfikujemy również, czy optymalizacje nie są zagrożone tzw. klauzulą obejścia prawa podatkowego.

Pomożemy Państwu tak w bieżących kontaktach z urzędem skarbowym jak i w toku najbardziej wymagającej kontroli UCS; jeśli trzeba, poprowadzimy Państwa sprawę do samego końca, przed Naczelny Sąd Administracyjny; opracujemy strategię postępowania, będziemy działać jako pełnomocnicy, przygotujemy Państwa pisma – weźmiemy ciężar postępowania na siebie. Kierujemy się przy tym prostą zasadą – sprawy sporne, jeśli tylko jest to możliwe, należy zamykać jak najszybciej; nie będziemy proponować Państwu wniesienia sprawy do sądu, jeśli akceptowalne rozstrzygnięcie można uzyskać w urzędzie skarbowym.

Sprawy podatkowe wiążą się nierozerwalnie z prawem karnym skarbowym – zawsze pamiętamy w naszym doradztwie o tym aspekcie; pomagamy działać tak, aby zminimalizować ryzyko odpowiedzialności osobistej. W tym celu tworzymy i wdrażamy u klientów odpowiednie procedury wewnętrzne, a jeśli trzeba – reprezentujemy ich w sprawach karnych skarbowych.

Odpowiednie funkcjonowanie systemów księgowych w firmie pomaga nie tylko w bieżących sprawach podatkowych – pozwala też dużo łatwiej spełnić wymogi organów podatkowych, np. w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Jesteśmy na bieżąco z istotnymi tematami podatkowymi i prowadzimy praktyczne szkolenia indywidualne i otwarte.

Prowadzimy dla podmiotów zagranicznych rozliczenia z tytułu polskiego podatku VAT, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wspieramy naszych klientów w tematyce cen transferowych; pomagamy również w przygotowaniu dokumentacji wymaganej przepisami obowiązującymi zarówno przed jak i po 1 stycznia 2017 r.

O

Partnerzy

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi profilami.


Filip Kopacz

Filip Kopacz

Partner Zarządzający, Doradca Podatkowy
tel. 502 184 156
filip.kopacz@lhtax.plWiesława Ksycka

Wiesława Ksycka

Doradca Podatkowy
tel. 603 977 707
wieslawa.ksycka@lhtax.plŁukasz Dębkowski

Łukasz Dębkowski

Doradca Podatkowy
tel. 502 184 376
lukasz.debkowski@lhtax.plPiotr Szubert

Piotr Szubert

Radca Prawny
tel. 606 407 640
piotr.szubert@lhtax.pl
Ceny

Stawiamy na przejrzystość i prostotę rozliczeń. Jeśli tylko jest to możliwe, umówimy się z Państwem na konkretne wynagrodzenie za konkretną pracę, również z opcją premii za sukces. Zazwyczaj jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie konieczne dla zakończenia danej sprawy – powiemy Państwu o tym i przedstawimy koszty z góry. Oferujemy też stałe doradztwo podatkowe za stałe wynagrodzenie.

Zapraszamy do kontaktu i spotkania z nami przy kawie – to nic nie kosztuje. Przy okazji można poznać nas lepiej i zobaczyć jak pracujemy.

O

Dołącz do Lighthouse Tax


Dynamiczny rozwój Lighthouse Tax sprawia, że szukamy osób, które chciałyby pracować razem z nami. Jeśli posługujesz się biegle językiem angielskim, a podatki są dziedziną, w której chcesz się rozwijać, Lighthouse Tax może być miejscem dla Ciebie. Oferujemy pracę w dobrej atmosferze, nad ciekawymi projektami dla klientów z różnorodnych branż. Zapewniamy elastyczne podejście i możliwości rozwoju. Jesteśmy przekonani, że ludzie najlepiej realizują się w dziedzinach, które ich interesują, dlatego z przyjemnością się spotkamy żeby Cię poznać i porozmawiać o Twoich oczekiwaniach.

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszego zespołu, nie wahaj się do nas zadzwonić lub przesłać nam swojego CV. Obecnie szukamy kandydatów na stanowiska, na których:


• przynajmniej dwóch lat doświadczenia w podatkach lub obszarach pokrewnych,
przy czym większe doświadczenie jest dodatkowym atutem;
• biegłej znajomości języka angielskiego;
• wykształcenia prawniczego lub ekonomicznego;
• zaangażowania i odpowiedzialności za powierzone zadania;
• dobrej organizacji pracy.


• pracę w dobrej atmosferze, bezpośrednio z doświadczonymi doradcami podatkowymi i radcami prawnymi;
• ciekawe i wymagające projekty dla klientów z różnorodnych branż;
• dużą elastyczność w obszarze dni i godzin pracy;
• atrakcyjne, indywidualnie ustalane wynagrodzenie.


• uprawnienia doradcy podatkowego / radcy prawnego / adwokata lub rozpoczęta aplikacja;
• znajomość drugiego języka obcego;
• doświadczenie w firmach doradczych / kancelariach.

O